Wytyczne ślubne

Wytyczne ślubne

W związku z indywidualnością każdej Parafii, organizacja ślubu wymaga odpowiedniego podejścia. 
 
W pierwszej kolejności dobrze jest poinformować w kościele, że to my zajmiemy się oprawą muzyczną. 
 
Wybór repertuaru
 
Msza składa się z części stałych oraz zmiennych. Wybierają Państwo w oparciu o nasz repertuar 7 utworów na: wejście, zaraz po wejściu, ofiarowanie, komunie, dziękczynienie, modlitwę przed wyjściem oraz wyjście. Następnie repertuar zatwierdzam ja, po czym należy listę utworów potwierdzić w kościele. 
 
1. Wejście
2. Zaraz po wejściu
3. Część stała: Panie zmiłuj się 
4. Część stała: Psalm 
5. Część stała: Hymn do Ducha Świętego 
6. Ofiarowanie
7. Część stała: Święty 
8. Część stała: Baranek 
9. Komunia
10. Druga część komunii – Dziękczynienie 
11. Modlitwa przed wyjściem
12. Wyjście 

Są utwory które mniej lub bardziej pasują do danego momentu Mszy, dlatego też w pierwszej kolejności wybierają Państwo utwory zgodnie ze swoimi upodobaniami a później ja to weryfikuje i układam w całość. Taką wstępną listę utworów należy przedstawić w kościele.
Wybór repertuaru, dobrze jest zatem poprzedzić wywiadem w kościele lub u innych Par, które brały ślub w danej Parafii. Dobrze jest się dowiedzieć, które utwory można wykonywać a które są surowo zabronione. Na spotkaniu z Księdzem lub Organistą, dobrze jest mieć wydrukowany nasz cały spis utworów, na wypadek gdyby proponowana lista nie została zaakceptowana. Wówczas można poprosić rozmówcę o wskazanie utworów akceptowalnych.
Prosił bym o wybór repertuaru najpóźniej na 3 miesiące przed ślubem.

Logistyka i organizacja

W kościele pojawiamy się na 2h przed rozpoczęciem uroczystości. Potrzebujemy tyle czasu, ponieważ posiadamy swój sprzęt nagłośnieniowy i musimy zrobić próbę akustyczną. Trzeba wspólnie zdecydować czy mamy grać na dole czy na chórze. Potrzebujemy mieć dostęp do prądu (prąd musi płynąc podczas naszej próby) oraz jeśli jest to możliwe dostęp do nagłośnienia kościelnego. W przypadku gdy przed Państwa ślubem jest inna uroczystość, to przyjeżdżamy na 2h przed pierwszym ślubem tego dnia. Innym rozwiązaniem jest zaproponowanie naszych usług tym innym Parą, wówczas my nie będziemy musieli bez owocnie czekać, a Państwo jak i te inne Pary dostaniecie rabat.

 

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie prosił bym przekazać w kopercie tuż przed ślubem lub zaraz po, prosił bym żeby pieniążki był w kopercie, ponieważ będziemy na terenie kościoła.